Hollanda Ankaralılar Eğitim ve Kültür Derneği yeni yönetimini seçti

Hollanda Ankaralılar Eğitim ve Kültür Derneği yeni yönetimini seçti
Yayınlama: 06.12.2022
A+
A-

2012 yılında kuruluşunu gerçekleştiren Hollanda Ankaralılar Eğitim ve Kültür Derneği (HAKED) yazılı olarak yaptığı basın açıklamasıyla, Özgür Çetin başkanlığındaki yeni yönetimle çalışmalarına başladıklarını duyurdu.

Rotterdam’da  düzenlenen basın toplantısında yeni yönetim kurulu basına tanıtıldı ve bugüne kadar gerçekleştirilen ve bundan sonra gerçekleşecek olan faaliyetler hakkında bilgi verildi. Düzenlenen toplantıya, yurt dışında oldukları için katılmayan üç yönetici haricinde 9 yönetici katıldı.

HAKED kurucusı ve Onursal Başkan Arif Yakışır’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda derneğin kuruluş amacını anlatan Yakışır, neden yönetim değişikliğine gidildiği hakkında da bilgi verdi. Yakışır konuşmasında: “2012 yılında kurulan derneğimiz kuruluşundan pandemi dönemine kadar pek çok önemli faaliyet düzenleyerek hemşehrilerimizin bir araya gelmesine vesile oldu. Derneğimizin amacı, Hollanda’nın farklı şehirlerinde ikamet eden Ankara ve ilçelerinden göç ederek Hollanda’ya gelen Ankaralı hemşehrilerimizle periyodik olarak toplantı ve geceler, eğitim ve kültür ağırlıklı etkinlikler  düzenleyerek tanışmayı, kaynaşmayı ve ilişkilerimizi sağlıklı bir zemine oturtmak idi. Özellikle gençlerimizi birbirleriyle tanışmalarını sağlamak, örf, âdet ve kültürümüzü aşılamak ve insanlarımız arasındaki bağları daha da güçlendirmektir. Yoğunluğum nedeniyle başkanlık görevimi, yapılan istişareler sonucunda da 5 yıldır aramızda olan Özgür Çetin kardeşimize bırakıyorum. Her zaman yönetimin yanında olacağımı bildiriyor, başkanımız Özgür Bey ve ekibine başarılar diliyorum” dedi.

Simytech

Başkanlık görevine getirilen Özgür Reis Çetin, yaptığı teşekkür konuşmasında kendisine duyulan güveni boşa çıkarmayacağını ve verilen görevi layıkıyla yerine getireceğini söyledi. Özenle seçilmiş bir yönetimle hizmet vereceklerini ifade eden Çetin, eğitimden kültür sanata, hukuktan iş dünyasına kadar olan bir alanda koşuşturacaklarına dikkat çekti.

Hollanda’da 6 bin civarında olduğu düşünülen Ankaralıları izin öncesi bir araya getirecek büyük bir organizasyonun hazırlıklarını başlattıklarını duyuran Çetin, Ankaralı sanatçı ve siyasileri Hollanda’da hemşehrileri ile buluşturmayı planladıklarını söyledi.

Program, Genel Sekreter, Basın Yayın Sorumlusu Gülsemin Konca’nın yeni yönetimi tanımıyla devam etti ve daha sonra Yönetim Kurulu’nun tam listesi açıklandı.

Ardından Başkan Özgür Çetin’in ekibine rozet takması ve hediye takdim töreni gerçekleşti. Dernek tarafından, programa katılan medya mensuplarına da birer kalem hediye edildi. Program, birlikte yenilen akşam yemeği ve çay sohbetinin ardından sona erdi.

HAKED’İN YENİ YÖNETİM KURULU:

Özgür Çetin (Genel Başkan)

Gülsemin Konca (Genel Sekreter, Basın Yayın Sorumlusu)

Mehmet Pekcan (Muhasip)

Nihal Karacan (Kadınlar Komisyonu Başkanı)

Gökhan Karaağaç (Başkan Yardımcısı)

Seyfettin Güngör (Bölge Temsilcisi)

Elif Cansu Kaba (Hukuk İşleri Başkanı)

Salih Güneş (Bölge Temsilcisi)

Kürşad Ulusoy (ARGE ve ITC Başkanı)

Serkan Koyuncu ( Bölge Temsilcisi)

İlayda Keskin (Gençlik Kolları Başkanı)

Arif Yakışır (Kurucu Onursal Başkan)

Sayberk İnşaat       Simytech