Alman kadın, gurbetçi eşinin örnek davranışlarından etkilenip Müslüman oldu

Alman kadın, gurbetçi eşinin örnek davranışlarından etkilenip Müslüman oldu
Yayınlama: 28.01.2023
A+
A-

Almanya’da Nevşehirli bir Türk, eşini İslamiyet’e davet etti. Eşinin davranışlarından etkilenen Alman kadın, Aachen Ditib Yunus Emre Camisi’nde Rüveyda ismini alarak İslamiyet’i kabul etti. AK Parti heyeti de bu muazzam olaya şahitlik etti.

AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkanlığı’nın görevlendirmesiyle Almanya’nın Köln şehri ve çevresinde yaşayan gurbetçilerimize Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ve mektubunu iletmek üzere gelen AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz ile Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran; ziyaretlerini sürdürüyor.

TÜRK EŞİNİN ÖRNEK DAVRANIŞLARINDAN ETKİLENEN ALMAN KADIN İSLAMİYET İLE ŞEREFLENDİ

Nevşehirli Salih isimli bir Türk, eşini İslamiyet’e davet etti. Eşinin davetini kabul eden kadın, 5 yıl önce Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde inşa edilen Aachen Ditib Yunus Emre Camisi’nde Rüveyda ismini alarak İslamiyet’i kabul etti. AK Parti heyeti de bu muazzam olaya şahit oldu.

Simytech

Öte yandan Almanya’daki Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı camilerde İslamiyet ile şereflenenleri sayısında yoğunluk olduğu, hemen her gün onlarca insanın Müslüman olduğu öğrenildi.

Sayberk İnşaat       Simytech